| 2237 | 18.02.2024 23:34:42 |
očkování pásový opar
|
|
MUDr. Marek Horák - Dobrý den, ochrana po vakcíně Zostavax skutečně časem slábne, po 9 letech by již bylo určitě vhodné přeočkování. Aktuálně dostupná vakcína Shingrix je vhodná, podávají se dvě dávky v intervalu 2 - 6 měsíců. Vzhledem k poměrně vysoké ceně vakcíny bych doporučil zvážit podání první dávky až ve druhé polovině roku, aby bylo možné nechat druhou dávku na rok 2025 a využít tak na obě dávky příspěvky od zdravotní pojišťovny. S pozdravem MUDr. Marek Horák |
Omezení provozu
Ve dnech 21. a 22. 5. 2026 bude brněnská ordinace uzavřena z důvodu účasti na odborné konferenci. Děkujeme za pochopení.
Nové vakcíny Capvaxive a Ixchiq
Vakcína Capvaxive je určena k očkování proti pneumokokovým infekcím. Je vhodná i pro osoby dříve proti pneumokokům očkované (rozšiřuje dosavadní úroveň ochrany); od 65 let je plně hrazena ze ZP. Vakcína Ixchiq chrání proti virové horečce chikungunya.
Objednávání na očkování proti covidu
Nově již neprobíhá přes Centrální rezervační systém, ale běžným způsobem - on-line rezervací nebo telefonicky.
Jsme ve smluvním vztahu se všemi ZP
Očkování hrazená ze zdravotního pojištění tak u nás již mohou absolvovat všichni klienti s platným zdravotním pojištěním v ČR bez rozdílu zdravotní pojišťovny, pokud splňují příslušné věkové, zdravotní nebo profesní indikace.
...a nebude už toho očkování moc?
Tak zní jedna z nejčastějších otázek, kterou od našich klientů dostáváme. Obavy ale nejsou na místě, jak si můžete přečíst v tomto článku.