2166 09.10.2022 15:48:45 Odpovězeno

covid

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,byla jsem očkovaná první dávkou v červnu, když se nechám očkovat během října, je dávka v červnu započítána?Mám na mysli zda to bude mít nějaký smysl a jakou vakcínou bych se měla nechat očkovat? První vakcínu mám Pfizer.Děkuji za odpověď.P.
MUDr. Anna Přívorová MUDr. Anna Přívorová - Nepíšete, proč nebyla druhá dávka v řádném termínu. Smysl má každá dávka a každá se počítá. Doporučila bych vám stejnou vakcínu, tj. Comirnaty, ale měla by to být ta látka, kterou jste dostala při první dávce a nikoliv teď ty, které jsou určené pro posilující dávky. Při očkování musíte upozornit, že jde o druhou dávku základního očkování a ne o přeočkování.

Omezení provozu

Ve dnech 21. a 22. 5. 2026 bude brněnská ordinace uzavřena z důvodu účasti na odborné konferenci. Děkujeme za pochopení.

5.5.2026

Nové vakcíny Capvaxive a Ixchiq

Vakcína Capvaxive je určena k očkování proti pneumokokovým infekcím. Je vhodná i pro osoby dříve proti pneumokokům očkované (rozšiřuje dosavadní úroveň ochrany); od 65 let je plně hrazena ze ZP. Vakcína Ixchiq chrání proti virové horečce chikungunya.

5.5.2026

Objednávání na očkování proti covidu

Nově již neprobíhá přes Centrální rezervační systém, ale běžným způsobem - on-line rezervací nebo telefonicky.

5.5.2026

Jsme ve smluvním vztahu se všemi ZP

Očkování hrazená ze zdravotního pojištění tak u nás již mohou absolvovat všichni klienti s platným zdravotním pojištěním v ČR bez rozdílu zdravotní pojišťovny, pokud splňují příslušné věkové, zdravotní nebo profesní indikace.

2.7.2025

...a nebude už toho očkování moc?

Tak zní jedna z nejčastějších otázek, kterou od našich klientů dostáváme. Obavy ale nejsou na místě, jak si můžete přečíst v tomto článku.

5.2.2025


 
Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě
Partyzánské nám. 7, 702 00 Ostrava, tel.: 596 200 111, fax: 596 118 661, podatelna@zuova.cz, Datová schránka: pubj9r8,
Bankovní spojení: č.ú. 3235761/0710, IČ: 71009396, DIČ: CZ71009396