303 03.11.2009 0:00:00 Odpovězeno

Očkování

Dobrý den,včera jsem se nechala naočkovat proti chřipce do levého ramene.Strašně mě bolí celá ruka až do zad.V noci jsem nenohla přes bolest spát.Dnes ráno stejné.Je to normální reakce?Kdy ustoupí?Děkuji.Hrazdírová m.
MUDr. Anna Přívorová MUDr. Anna Přívorová - Dobrý den,\r\nurčitá citlivost či bolestivost v místě vpichu je normální, ale to, co popisujete, je nad běžný rámec. Nezatěžovala jste končetinu nějakou zvýšenou námahou, sportem apod.? Snažte se nechávat ruku co nejvíce v klidu, můžete si dávat studené obklady a nasadit běžné léky proti bolesti (Paralen, Acylpyrin, Ibalgin...). Pokud by se v místě vpichu objevilo zarudnutí, výrazný otok či zatuhnutí, kdybyste si všimla poruch hybnosti či citlivosti prstů, nebo kdyby bolest neustoupila během dalších dvou dnů, vyhledejte lékaře.\r\nS pozdravem\r\nMUDr. Marek Horák\r\n

Aktualizace cen

Od 1.11.2025 dojde ke změně cen u některých vakcín, zejména v oblasti cestovního očkování. Nové ceny budou platit i pro již objednané klienty, proto si je, prosím, před Vaší návštěvou ještě ověřte.

6.10.2025

Zahájili jsme očkování proti chřipce

Osobám od 65 let věku, zdravotníkům a chronicky nemocným s vybranými diagnózami poskytujeme toto očkování zdarma, a to pro klienty všech ZP. Ostatní se mohou nechat očkovat jako samoplátci a využít příspěvků z preventivních programů ZP.

1.10.2025

Souběžné očkování proti chřipce a covidu

Upozorňujeme, že očkování proti chřipce a covidu provádíme v souladu s Vyhl. 537/2006 Sb. BUĎ současně, NEBO v odstupu nejméně 14 dnů. Pokud máte zájem o souběžnou aplikaci, pak v on-line registraci při objednávce očkování proti chřipce uveďte do poznámky "+ covid".

1.10.2025

Omezení provozu

Ve dnech 2. - 3.10.2025 (Čt, Pá) a 27.10.2025 (Po) bude ordinace očkování a cestovní medicíny v Brně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

25.9.2025

Očkování proti covidu-19

Zahájili jsme očkování aktualizovanou vakcínou pro letošní sezónu - Comirnaty LP.8.1. Očkování je PLNĚ HRAZENO ze ZP pro klienty všech pojišťoven. Proti covidu očkujeme přednostně ve středy, podle zájmu a kapacity bude možné přidat další termíny. Objednávky přes Centrální rezervační systém, event. telefonicky.

9.9.2025

Jsme ve smluvním vztahu se všemi ZP

Očkování hrazená ze zdravotního pojištění tak u nás již mohou absolvovat všichni klienti s platným zdravotním pojištěním v ČR bez rozdílu zdravotní pojišťovny, pokud splňují příslušné věkové, zdravotní nebo profesní indikace.

2.7.2025

...a nebude už toho očkování moc?

Tak zní jedna z nejčastějších otázek, kterou od našich klientů dostáváme. Obavy ale nejsou na místě, jak si můžete přečíst v tomto článku.

5.2.2025

Očkování proti pneumokokům

Nově došlo k rozšíření úhrad ze ZP o nové, účinnější druhy vakcín proti tomuto nebezpečnému onemocnění pro všechny osoby ve věku od 65 let včetně. Očkování důrazně doporučujeme všem v příslušném věku, a to i těm, kteří již v minulosti očkování proti pneumokokům absolvovali. Klientům smluvních pojišťoven (201, 207, 209, 211, 213) rádi poskytneme toto očkování zdarma. Podrobnosti zde.

4.9.2024


 
Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě
Partyzánské nám. 7, 702 00 Ostrava, tel.: 596 200 111, fax: 596 118 661, podatelna@zuova.cz, Datová schránka: pubj9r8,
Bankovní spojení: č.ú. 3235761/0710, IČ: 71009396, DIČ: CZ71009396