1587 12.02.2020 12:10:28 Odpovězeno

Očkování proti žloutence a meningokoku

Dobrý den, ráda bych se nechala naočkovat proti následujícím nemocem:  Žloutenka typu A a B Meningokoková meningitida B Meningokoková meningitida A+C+Y+W Nejsem si jistá některými detaily: 1) Je možné / vhodné některé vakcíny kombinovat, jak je to s nutnými rozestupy a podobně? Mohli byste mi prosím navrhnout očkovací schéma? 2) Jak dlouho po kterém očkování lze očekávat případné vedlejší reakce (abych na tu dobu neplánovala žádné důležité a/nebo náročné akce)? 3) Je možné očkovat i v případě, že ještě příležitostně (přibližně 1 denně) kojím (batole)? Předem moc děkuji za odpovědi a přeji hezký den.
MUDr. Anna Přívorová MUDr. Anna Přívorová - Dobrý den, začnu od konce. Kojení batolete není problém a můžeme očkovat všechny vakcíny, které jste si naplánovala. Všechny uvedené očkovací látky jsou neživé a jako po všech očkováních se může objevit i zde nějaká místní nebo celková reakce. Setkáváme se s citlivostí paže kolem místa vpichu a může se objevit pocit únavy, vše vymizí do 2 - 3 dnů. Více potom k jednotlivým vakcínám, ale uvedené platí obecně. Neživé očkovací látky lze kombinovat, tj. podat současně. Jinak je potřeba dodržet minimální odstup mezi jednotlivými očkováními 14 dnů. Při první návštěvě a po dohodě s Vámi Vám připravíme očkovací schema

Aktualizace cen

Od 1.11.2025 dojde ke změně cen u některých vakcín, zejména v oblasti cestovního očkování. Nové ceny budou platit i pro již objednané klienty, proto si je, prosím, před Vaší návštěvou ještě ověřte.

6.10.2025

Zahájili jsme očkování proti chřipce

Osobám od 65 let věku, zdravotníkům a chronicky nemocným s vybranými diagnózami poskytujeme toto očkování zdarma, a to pro klienty všech ZP. Ostatní se mohou nechat očkovat jako samoplátci a využít příspěvků z preventivních programů ZP.

1.10.2025

Souběžné očkování proti chřipce a covidu

Upozorňujeme, že očkování proti chřipce a covidu provádíme v souladu s Vyhl. 537/2006 Sb. BUĎ současně, NEBO v odstupu nejméně 14 dnů. Pokud máte zájem o souběžnou aplikaci, pak v on-line registraci při objednávce očkování proti chřipce uveďte do poznámky "+ covid".

1.10.2025

Omezení provozu

Ve dnech 2. - 3.10.2025 (Čt, Pá) a 27.10.2025 (Po) bude ordinace očkování a cestovní medicíny v Brně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

25.9.2025

Očkování proti covidu-19

Zahájili jsme očkování aktualizovanou vakcínou pro letošní sezónu - Comirnaty LP.8.1. Očkování je PLNĚ HRAZENO ze ZP pro klienty všech pojišťoven. Proti covidu očkujeme přednostně ve středy, podle zájmu a kapacity bude možné přidat další termíny. Objednávky přes Centrální rezervační systém, event. telefonicky.

9.9.2025

Jsme ve smluvním vztahu se všemi ZP

Očkování hrazená ze zdravotního pojištění tak u nás již mohou absolvovat všichni klienti s platným zdravotním pojištěním v ČR bez rozdílu zdravotní pojišťovny, pokud splňují příslušné věkové, zdravotní nebo profesní indikace.

2.7.2025

...a nebude už toho očkování moc?

Tak zní jedna z nejčastějších otázek, kterou od našich klientů dostáváme. Obavy ale nejsou na místě, jak si můžete přečíst v tomto článku.

5.2.2025

Očkování proti pneumokokům

Nově došlo k rozšíření úhrad ze ZP o nové, účinnější druhy vakcín proti tomuto nebezpečnému onemocnění pro všechny osoby ve věku od 65 let včetně. Očkování důrazně doporučujeme všem v příslušném věku, a to i těm, kteří již v minulosti očkování proti pneumokokům absolvovali. Klientům smluvních pojišťoven (201, 207, 209, 211, 213) rádi poskytneme toto očkování zdarma. Podrobnosti zde.

4.9.2024


 
Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě
Partyzánské nám. 7, 702 00 Ostrava, tel.: 596 200 111, fax: 596 118 661, podatelna@zuova.cz, Datová schránka: pubj9r8,
Bankovní spojení: č.ú. 3235761/0710, IČ: 71009396, DIČ: CZ71009396